PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Madona merr pjesë në ceremoninë e fillimit të ndërtimit të një Shkolle në Malavi
2009-10-28 16:36:53 cri komenti juaj Printoni

Madonna

Më 26 tetor, Madona mori pjesë në ceremoninë e nisjes së parimeve për ndërtimin e një shkolle vajzash me investimet e saj miliona dollarëshe në Chinkota, jashtë Lilongewe në Malavi. Kjo këngëtare e shkëlqyer ka birësuar dy fëmijë, Mercy dhe David Banda, nga kz vend i Afrikës Jugore. (Wang Xianya)

1 2 3 4
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China