PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Filmi i huaj i fundit në Kinë - "Rajoni 9"
2009-10-22 16:24:34 cri komenti juaj Printoni

Në vitin 2009, filmi i fundit i importuar në Kinë është "Rajoni 9" (District 9). Ky film i regjisorit Peter Jackson do të fillojë të shfaqet më 27 nëntor.

Në gushtin e sivjetshëm, pas shfaqjes në Amerikën e Veriut, ky film ishte më i vlerësuari dhe pati vlerën më të madhe të biletave të shitura në stinën e verës. Filmi tregon për një grup qeniesh jashtëtokësore që kanë ardhur në Tokë. Ata nuk mund t'i dëmtojnë njerëzit, por këta të fundit frikësohen shumë dhe i çojnë jashtëtokësorët në një rajon të Afrikës së Jugut, që quhet "Rajoni 9" ... (Xiaoyu) (Artan)

Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China