Radio e Jashtme e Kinës
Lajme
• Shangai përgatitet për Ekspozitën e parë Ndërkombëtare të Importit
• Pse janë afruar Azia dhe Europa?
• Zona Pudong e Shangait përmirëson pandërprerë nivelin e shërbimit për biznesin
• Kina përmirëson politikën e zbritjes së taksave të eksportit
• Eksportet kineze, rritje 6.5 % në tre tremujorët e parë
• Importet e Kinës rriten me 14.1% në tre tremujorët e parë
• Kina do të përmirësojë politikën e uljes së taksave të eksportit
• Kina po zhvillon 12 bisedime për MTL me 27 vende
• Kina importoi 4.7 mln tonë gaz të lëngshëm natyror në gusht
më tepër>>>>>

Shangai përgatitet për Ekspozitën e parë Ndërkombëtare të Importit
Pamja e Shangait
Video

• Video/  Lumi Jance, "Lumi Nënë" i kombit kinez

• Video/  Prodhuesi i smartfonave "Xiaomi" debuton në Bursën e Hong-Kongut
Fokus
Rrotat e trenit të shpejtësisë së madhe "Made in China" eksportohen në Gjermani
Ditët e fundit, 160 rrota për trenat me shpejtësi të madhe, të prodhuara nga grupi hekurudhor "Magang" i Ma'anshan-it, janë transportuar në Gjermani dhe janë gati për montim. Kjo është hera e parë që rrotat e trenit me shpejtësi të madhe të prodhimit kinez eksportohen jashtë Kinës dhe...
Kina vendos të zgjerojë importet, një "rrymë e kthjellët" për ekonominë botërore
Nëse kufizimi i importeve nga pala amerikane është një "rrymë e turbullt", zgjerimi i importit të Kinës është "rryma e kthjellët"...
Faqja zyrtare e Ekspozitës
Link
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China