PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Xinjiang, dënohen me bug 45 terroristë dhe trafikantë
• Xinjiang-u, qendër e rëndësishme e informacionit hapësinor të Brezit Ekonomik
• Kinë-130 milion yuan për zhvillimin e e-commerce në Xinjiang
• Rajoni i Xinjiang-ut, qendër e transportit ajror
• Kina hedh poshtë njoftimet e medieve turke për rajonin e Xinjiang-ut
• Xinjiang, toka e shkretëtirëzuar nën kontroll arrin në 460 mijë hektarë
More>>
Rubrika

Unë jam nga Xinjiang-u

Kina hodhi poshtë Perëndimin në çështjen e Ilham Tohtit
More>>
Ushqimet e Xinjiang-ut

• Shish qebab

• Fruta

• Fruta të thata

• Pule saute djegëse
More>>
Turizmi i Xinjiang-ut

• Gjethe panje e Habahes

• Luledielli i Karamay

• Shire kiosk

• Pllaja e Pamirs
More>>
Link
NoSuchKey The specified key does not exist. 62FA72372C34953535B63A35 zhy-yiicms-mutillanguage13.oss-cn-beijing-internal.aliyuncs.com albanian/284/2015/09/16/ztblock/20150707035807143890.htm
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China