Lajmet
• Shenzhen, në zbatim politika e pushimeve të paguara për punëtorët
• CIIE, arrihen marrëveshje paraprake me vlerë 72.62 mld dollarë
• Ekspozitë arti në Shangai me artistë nga vendet e Rrugës së Re të Mëndafshit
• Kinë, porti i tregtisë së lirë Hainan hap rrugën e transportit ajror
• CMG-ja: CIIE vërteton fjalëmbajtjen e Kinës për zhvillim të përbashkët
• Shangai, i gjashti ndër qytetet më të mëdha në botë për PBB
• Kina, partner i rëndësishëm në Gjermani
• Filozofia e përqendruar te njerëzit, theksi te hartimi i propozimeve të zhvillimit
• Shpenzimet e konsumatorit kinez pritet të rriten tremujorin e katërt
• Vëzhgimi Ekonomik: Tregtia e jashtme e Kinës ruajti vrullin rritës në tetor
• Vëzhgimi Ekonomik: Në CIIE, shumëkombëshet shfrytëzojnë mundësitë e “qarkullimit të dyfishtë"
më tepër>>

Xi thekson hapjen e ndërsjellë me përgjegjësi të përbashkëta

Video

Makinë elektrike apo me kaburant? Kë do zgjidhnit?

Vizitë në gigafabrikën e Teslës në Shangai

Dy transmetimet e CMG-së, shiten mbi 21 mln $ mallra evropiane

CIIE, arrihen marrëveshje paraprake me vlerë 72.62 mld dollarë

Shangai, aty ku Kina takon ShBA-në 02 : Lidhu me të Ardhmen

Xi Jinping-u: Janë zbatuar masat e zgjerimit të hapjes të shpallura në Ekspozitën e 2-të të Importit

më tepër>>
Foto
më tepër>>
Fokus

• Sistemi i ciklit të dyfishtë ekonomik i Kinës në planin e ri pesëvjeçar!

• CIIE-ja e Kinë do të injektojë stimuj në ekonominë botërore

• Konturet e ndërveprimit ekonomik të Kinës me Botën

• Dy plane dhe një vizion

• “Dinamika e Qarkullimit të Dyfishtë” dhe Kina e së ardhmes

• Vështirsohet marrja e kredive për investime, lehtësohet për individët

• Plani i 13-të pesë vjeçar - një plan që do mbetet në histori

• Praktikat e Kinës në çrrënjosjen e varfërisë ekstreme
më tepër>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China