PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Pekin, mbahet Seminari i medieve të Europës Lindore
Përfaqësues të medieve nga Rusia, Shqipëria, Serbia, Kroacia, Polonia dhe Hungaria, morën pjesë të hënën në seminarin e medieve të Europës Lindore, organizuar nga Radio e Jashtme e Kinës.Zv-kryeredaktori i radios Ma Bohui tha gjatë seminarit se Kina i kushton vëmendje zhvillimit të marrëdhënieve të bashkëpunimit miqësor me Rusinë dhe vendet e Europës Qendrore dhe Lindore...
• Mediat paralele
Përpara se Europa dhe ShBA-ja të hynin në krizë financiare, Kina u bë ekonomia e dytë për nga madhësia në botë, duke tërhequr vëmendjen e mediave të huaja për drejtimin e zhvillimit ekonomik të saj. Në fillim të këtij viti Qendra e Transmetimeve për Rusinë dhe Europën Lindore pranë Radios së Jashtme të Kinës shpalli realizimin e rubrikës "Mediat paralele"...
Foto
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China