Lajmet
• Merkel: OKB-ja duhet reformuar
• Borrell: SHBA nuk mund të fillojë procesin e rivendosjes së sanksioneve të OKB për Iranin
• Shefi i OKB i vendosur për të mbrojtur bashkëpunimin shumëpalësh, vlerëson rolin e Kinës
• Xi mban fjalim të rëndësishëm në Samitin e 75-vjetorit të themelimit të OKB-së
• OKB-ja vlerëson lart rezultatet e Kinës në çrrënjosjen e varfërisë
• Kina publikon qëndrimet e saj për Konferencën e OKB-së për Mbrojtjen e Biodiversitetit
• Bashkësia e fateve të përbashkëta të njerëzimit, propozimi i Kinës për të ardhmen e njeriut
• OKB: Biodiversiteti i planetit, në rënie
• UNRWA vlerëson rolin e luajtur nga Kina në OKB
• OKB: Covid 19 po rrezikon paqen kudo në botë
• Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, thirrje për bashkëpunim në kapërcimin e pandemisë
më tepër>>

Kina bën propozime për rolin e OKB-së në epokën paspandemike

Video

Presidenti kinez Xi Jinping inspekton provincën Hunan

Besim dhe masa pj.06 Lehtësim i transportit

Besim dhe masa pj.05 Nxitja e tregtisë së jashtme

Lufta e përbashkët kundër epidemisë pj.06 Populli në vend të parë

Lufta e përbashkët kundër epidemisë pj.05 Fate te përbashkëta

Besim dhe masa pj.04 Nxitja e ndryshimit të modelit

më tepër>>
Foto
më tepër>>
Fokus

• OECD: Kina e vetmja ekonomi që do të ketë rritje në 2020-n

• Kina dhe BE, Një Mundësi më Shumë për Forcimin e Partnerietit Strategjik

• Pistat e ekuilibrit të ri të interesave BE-Kinë

• BE dhe Kina si lojtarë dhe jo si fushë-loje në bashkëpunim

• Në përkujtim të 75-vjetorit të themelimit OKB-së
më tepër>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China