PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Në vitin 2012, në disa vende dhe rajone të botës do të zhvillohen zgjedhjet e reja, prej nga do të dalin udhëheqësit e rinj.

Në Kinë, vendin më të madh në zhvillim, Partia Komuniste në pushtet do të zhvillojë Kongresin e 18-të, ku do të zgjidhet brezi i ri i politikanëve që do të udhëheqin vendin.

Në Kongres do të diskutohet dhe merren vendime për çështje të rëndësishme të partisë dhe të vendit për 5 deri 10 vjetët e ardhshëm.

Me rastin e këtij Kongresi, Radio e Jashtme e Kinës (CRI) dhe Rrjeti i Transmetimit Ndërkombëtar i Kinës (CIBN) do të organizojnë një anketë të posaçme për dëgjuesit dhe lexuesit e internetit nga mbarë bota. Nga këta pjesëmarrës, 3000 do të kenë mundësinë që të përfitojnë dhurata interesante nga Kina, vetëm duke plotësuar pyetësorin përkatës.

Na shkruani! Ju mirëpresim!

China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China