Sulmuesi i Espanyolit Wu Lei feston golin e shenuar (xinhua)

Sulmuesi i Espanyolit Wu Lei feston golin e shenuar (xinhua)

Sulmuesi kinez Wu Lei ishte protagonist kryesor në fitoren e Espanyolit ndaj Celta Vigos.Wu Lei u fut në lojë në pjesën e dytë dhe në minutën e 89-të realizoi golin e fitores për skuadrën e tij.Në ndeshjet e tjera të kësaj jave në La Liga,kryesuesit e Realit fituan 2-0 ndaj Getafes me golat e Casemiros dhe Lucas Vasquez.Barcelona ruan vendin e dytë pas fitores me përmbysje 2-3 ndaj Levantes.Për ekipin e Xavit,autorë të golave ishin Aubameyang,Pedri dhe Luuk De Jong.Atletico Madrid u mund nga Mallorca 1-0, dhe goli i vetëm i takimit u shënua nga Vedat Muriqi me 11-metërsh.