Foto nga ndeshja Kine-Iran (cgtn)

Foto nga ndeshja Kine-Iran (cgtn)

Kombëtarja kineze e femrave fitoi thellë ndaj Iranit 7-0 duke marrë fitoren e dytë rresht në “Kupën e Azise” që po zhvillohet në Indi. Wang Shuang dhe Wang Shanshan spikatën në këtë ndeshje duke realizuar secila nga një dopietë.Kina dominoi lojën që nga fillimi, dhe përfundoi me mbi 80-të % të mbajtjes së topit. Kina tani është në krye të grupit A me gjashtë pikë, ndjekur nga India dhe Irani me nga një pikë secila.