Foto:news.cn

Foto:news.cn

Në kampionatin kinez të basketbollit Zhejiang Golden Bulls mposhtën Guangdong Southern Tigers 124-101 në fundjavën që lamë pas , duke i dhënë fund serisë pa humbje të kampionëve në fuqi këtë sezon.Wu Qian ishte protagonist kryesor në ndeshje, me pesë 3-pikësha të shënuar,29 pikë në total dhe 12 asiste.Ndeshje fantastike edhe për 18-vjecarin Yu Jiahao, që koleksionoi 26 pikë dhe 16 “rebound” për Zhejiang.Në takimet e tjera, Tao Hanlin me 34 pikë dhe 18 “rebounde” i dha fitoren Shandong Heroes ndaj Xinjiang Flying Tigers 106-96.Bejijing Royal Fighters mundën Nanjing Monkey Kings 108-101 ndërsa Tianjin Pioneers fituan ndaj Fujian Sturgeons 106-87.