foto nga VCG

foto nga VCG

Italia fitoi finalen e Kampionatit Evropian me penallti 3:2 kundër Anglisë, pasi 90 minutat dhe koha shtesë përfunduan 1 me 1.

Marcos Rashford, Jaydon Sancho dhe Bukayo Sako humbën penallti për Anglinë, ndërsa Gianluigi Donnarumma priti penalltitë e këtyre dy të fundit dhe Rashford-i goditi shtyllën.