[Foto nga VCG]

[Foto nga VCG]

Mesfushori danez Christian Eriksen, i cili ra në fushë dhe iu dha ndihmë gjatë ndeshjes me Finlandën të vlefshme për Euro 2020, u transferua në spital dhe u stabilizua, njofton “Xinhua”.

Autoritetet e Euro 2020 bënë të ditur se lojtari është transferuar në spital dhe është stabilizuar.

Mesfushorit 29-vjeçar iu dha ndihma e shpejtë nga mjekët, pasi pësoi arrest të papritur kardiak në ditën e parë të ndeshjes së ekipit të tij të turneut të madh.

Pak para pjesës së parë, lojtari ra papritmas në fushë dhe shokët e tij të skuadrës formuan një rreth për ta mbuluar, ndërsa mjekët i bënë masazh kardiak. (Fatosi)