foto nga VCG

foto nga VCG

Portieri rezervë i Kinës humb takimin kualifikues të Kupës së Botës kundër Filipineve

Portieri rezervë i Kinës, Wang Dalei është dëmtuar dhe humbi takimin kualifikues të rëndësishëm të Kupës së Botës FIFA kundër Filipineve, njoftoi trajneri i kombëtares kineze Li Tie.

foto nga VCG

foto nga VCG

"Wang Dalei ka një dëmtim në bel i cili u përkeqësua nga fluturimi i gjatë nga Kina. Mosluajtja e tij ishte në bazë të këshillave të mjekëve", -tha Li.

Kina bën pjesë në Grupin A, që kryesohet nga Siria. (Fatosi)