“Barcelona” dhe “Juventusi” kanë rënë dakord për një marrëveshje shkëmbimi   lidhur me mesfushorët Arthur Melo dhe Miralem Pjaniç.

Melo do të kalojë   te “Zonja e vjetër” në fund të sezonit me një marrëveshje me vlerë 80 milionë   dollarë, por do të luajë për “Barcelonën” në ndeshjet e Ligës së Kampioneve të   UEFA-s.

Ai do të nënshkruajë një kontratë me kampionët e Italisë deri në   vitin 2025.

30-vjeçari Pjaniç do t'i bashkohet “Barçës” sipas një   marrëveshjeje katërvjeçare me vlerë 67 milionë dollarë. (Artan Goga)