Në "Premier Ligën" angleze, "Manchester City" arriti një fitore thuajse tenistike ndaj "Burnley"-t, 5-0, çka do ta bëjë "Liverpulin" të presë pak më shumë për të marrë titullin.

"Djajtë e kuq" janë 20 pikë para "City"-t.

Skuadra e Jurgen Klopp-it mund ta fitojë trofeun nëse mund "Crystal Palace" dhe "City" lë pikë në ndeshjen kundër "Çelsit" të enjten.