Foto nga VCG

Presidenti rus Vladimir Putin i tha Kim Jong Un, udhëheqësit të lartë të Republikës Popullore Demokratike të Koresë (DPRK), se të dy vendet do të "

zgjerojnë marrëdhëniet gjithëpërfshirëse dhe konstruktive dypalëshe me përpjekje të përbashkëta, raportoi të hënën agjencia qendrore koreane e lajmeve “KCNA”, njofton “CGTN”.

Në një letër drejtuar Kim, për Ditën e Çlirimit të Koresë së Veriut, Putin tha se lidhjet më të ngushta do të ishin në interesat e të dy vendeve dhe do të ndihmonin në forcimin e sigurisë dhe stabilitetit të Gadishullit Korean dhe rajonit të Azisë Verilindore, bëri të ditur “KCNA”. (Fatosi)