Anxhela Peristeri mbërrin në Eurovizion

Këng ëtarja Anxhela Peristeri ka mb ërritur në Rotterdam, ku para nisjes publikoi fotografi nga aeroporti me flamurin kuq e zi si dhe kishte veshur një triko të zezë në të cilën mbrapa ishte vendosur titulli i këngës së saj, “Karma”. Këng ëtarja shqiptare do të ngjitet në skenë në natën e dytë, më 20 maj dhe do të jetë e 11-ta në radhë për të kënduar. Anxhela Peristeri gjatë provave të festivalit shihet me një veshje me kristale, ndërsa shumë komuntues e komplimentojnë për vokalin e saj të fuqish ëm.

Geasy, Majk dhe Ermal Fejzullahu këngën e re “Para para”

Tre nga artistët më të kërkuar në tregun shqiptar, Ermal Fejzullahu Ghetto Geasy dhe,Majk janë bashkuar për një këngë të re.

Ata e bënë të ditur lajmin nëpërmjet rrjeteve sociale, se do të publikonin këngën e tyre të mërkurën në orën 20.00 dhe fiks në këtë kohë u prezantua projekti më i ri muzikor. “Para pPara” mban titullin kënga e tre këngëtarëve, të cilët xhirimet e videoklipit i kanë realizuar në një shpellë. Sapo e publikuan këngën, duket se fansat mezi e kanë pritur këtë bashkëpumin dhe kënga mori mijëra klikime që në minutat e para të prezantimit në youtube.

Patris Berisha reagon pasi Tuna solli në jetë djalin e dytë

Më 9 këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna është bërë nënë për herë të dytë.

Ajo zgjodhi që shtatzëninë ta mbajë larg syrit të mediave, duke lajmëruar vetëm momentin kur solli në jetë djalin e saj të dytë. Edhe pse në rrjet pati shumë komente ndaj saj, pasi raportohet se ajo dhe Patrisi janë ndarë, ky i fundit zgjodhi që të reagojë. Berisha në një postim në rrjetin social Instagram ka shpërndarë një imazh të foshnjës, duke bërë edhe një mbishkrim. “Mirëserdhe në jetë Zen”, ka shkruar ai. Ndërkohë, çifti ka dhe një djalë tjetër, që quhet Tian.

“Margjelo”, nga Besa dhe Garrido

Këngëtarja e njohur shqiptare, Besa Kokëdhima, ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor bashkangjitur me videoklip. “Margjelo” është kënga e shkruar nga artisti i madh shqiptar Prenk Jakova, t ë cil ën Besa e ka sjell ë n ë nj ë ripërpunim modern, por pa i prekur kodin gjenetik t ë origjin ës.Ripërpunimi ësht ë realizuar nga DJ Garrido. K ënga e famshme “Margjelo” është ësht ë sjell ë edhe me videoklip, ku koncepti i saj cilës bazohet në trashëgiminë kulturore. Ky ripërpunim është pritur mirë nga publiku me komente mjaft pozitive.

Përgatiti Sava Lena