PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Xi Jinping viziton Kompaninë e satelitëve "INMARSAT"
• Kina dhe Britania ngrenë nivelin e marrëdhënieve dypalëshe
• Xi dhe Cameron në Samitin industrial-tregtar kino-britanik
• Xi Jinping viziton ekspozitën e krijimtarisë artistike
• Britania, pionier i marrëdhënieve mes Kinës, Europës dhe botës
• Xi Jinping dhe Peng Liyuan takohen me Princin e Uellsit
More>>
Fokus

• Xi Jinpingu takohet me përfaqësuesit e Instituteve Konfuci në Britani

• Xi Jinping viziton Kompaninë e satelitëve "INMARSAT"
Foto

Kina dhe Britania - marrëdhënie globale të partneritetit të gjithanshëm strategjik

Xi Jinping dhe Peng Liyuan takohen me Princin e Uellsit

Xi Jinping takoi Princin William të Britanisë

Panairi i Librit kinez në Londër, gjatë vizitës së Presidentit Xi
More>>
Rukrike
• Xi Jinpingu takohet me përfaqësuesit e Instituteve Konfuci në Britani
Paraditen e të enjtes sipas orës vendore, kryetari i shtetit i Kinës Xi Jinping që ndodhet për vizitë në Londër mori pjesë në mbledhjen vjetore të degëve të Institutit Konfuci në Britani...
• Kina dhe Britania - marrëdhënie globale të partneritetit të gjithanshëm strategjik
• Ambasadori kinez në Londër flet për vizitën e presidentit Xi në Britaninë e Madhe

Ambasadori i Kinës në Britaninë e Madhe Liu Xiaoming zhvilloi të enjten një konferencë shtypi mbi vizitën shtetërore të presidentit kinez Xi Jinping në Britani. Ai u shpreh se, vizita e presidentit Xi në Mbretërinë e Bashkuar ka një rëndësi të madhe...

Links

• Presidenti i Kinës Xi Jinping viziton ShBA-në

• Presidenti kinez, në samitin e 7-të të BRICS-it

• Turneu i Xi Jinping në 3 vende oqeanike dhe pjesëmarrja në samitin e G20-s 
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China