Rihapen fluturimet mes Wuhanit, Singaporit mes kërkesave më të forta
2024-06-24 15:17:59

Foto nga VCG

Foto nga VCG

China Eastern Airlines rihapi të premten fluturimet e saj të pasagjerëve midis qendrës së transportit të Kinës qendrore Wuhan dhe Singaporit pasi një politikë e re pa viza ka rritur kërkesat e udhëtimit, shkruan Xinhua. Rruga, që lidh Aeroportin Ndërkombëtar të Wuhan Tianhe dhe Aeroportin Changi të Singaporit, do të ketë tre fluturime vajtje-ardhje çdo javë të mërkurën, të premten dhe të dielën.

Foto nga VCG

Foto nga VCG

China Eastern Airlines nisi për herë të parë linjën ajrore midis Wuhan-it dhe Singaporit në vitin 2012, por shërbimi me sy të kuq u pezullua dy vjet më vonë për shkak të kërkesave të ulëta. Në shkurt, Kina dhe Singapori zbatuan një politikë të ndërsjellë 30-ditore të udhëtimit pa viza, duke çuar në një rritje të kërkesave për fluturime midis dy vendeve.


Foto nga VCG

Foto nga VCG

Sipas linjave ajrore, shkalla e prenotimit të fluturimeve nga Wuhan në Singapor ka arritur në 80 për qind kohët e fundit.(Fatosi)