Zv/Ministri i Jashtëm i Kinës do të vizitojë SHBA-në
2024-05-29 20:45:21

foto: VCG

foto: VCG

Me ftesë të palës amerikane, Zv/Ministri i Jashtëm i Kinës Ma Zhaoxu do të vizitojë Shtetet e Bashkuara nga 30 maji deri më 2 qershor, tha të mërkurën Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Mao Ning. 

Ma do të zhvillojë konsultime me Zëvendës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Kurt Campbell. Ai gjithashtu do të ketë kontakte dhe shkëmbime me përfaqësues të SHBA nga fusha të ndryshme, tha Mao.