I dërguari i posaçëm i Xi Jinping-ut do të jetë i pranishëm në marrjen e detyrës nga presidenti i Salvadorit
2024-05-28 20:40:53

foto: VCG

foto: VCG

Me ftesën e qeverisë salvadoriane, i dërguari i posaçëm i presidentit kinez Xi Jinping, ministri i Kulturës dhe i Turizmit i Kinës Sun Yeli do të jetë i pranishëm në marrjen e detyrës për një mandat të dytë prej presidentit të Salvadorit Nayib Bukele në San-Salvador më 1 qershor. 

Njoftimin e bëri të martën zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Kinës Mao Ning.