Li Qiang do të marrë pjesë në takimin e 9-të trepalësh të nivelit të lartë Kinë-Japoni-Kore e Jugut
2024-05-23 20:52:13

foto: VCG

foto: VCG

Kryeministri i Kinës Li Qiang do të marrë pjesë në takimin e 9-të trepalësh të nivelit të lartë midis Kinës, Japonisë dhe Koresë së Jugut në Seul nga 26 deri më 27 maj.

Njoftimin e bëri të enjten zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës, Wang Wenbin. (Li Huailiang/Artan)