Zv.kryeministri i Malajzisë Ahmad Zahid do të vizitojë Kinën
2024-05-21 20:54:44

foto: VCG

foto: VCG

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës Wang Wenbin njoftoi të martën se, me ftesë të zv.kryeministrit të Kinës Ding Xuexiang, zv.kryeministri dhe ministri i Zhvillimit Rural dhe Rajonal i Malajzisë, Dato' Seri Dr. Ahmad Zahid bin Hamidi, do të bëjë një vizitë zyrtare në Kinë nga 22 maji deri më 1 qershor.