Policia e Hong Kongut kap rastin më të madh të kokainës gjatë vitit
2024-05-21 13:15:28

Forcat Policore të Hong Kongut njoftuan se kanë sekuestruar rreth 225 kg kokainë të dyshuar, që shënon sekuestrimin më të madh të kokainës të këtij viti dhe arrestoi dy burra, njofton “China Daily”.

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Oficerët bastisën një magazinë dhe gjetën drogën e dyshuar të fshehur mes kontejnerëve që thuhet se mbanin skrap hekuri dhe transportoheshin nga Amerika e Jugut.

Policia bëri të ditur se besohet se e gjithë droga në kontejnerë është sekuestruar.