Xi dhe Putini marrin pjesë në ceremoninë e hapjes së Viteve të Kulturës Kinë-Rusi
2024-05-16 19:35:34

Foto:CMG

Foto:CMG

Presidenti kinez Xi Jinping dhe homologu i tij rus Vladimir Putin ndoqën të enjten ceremoninë e hapjes së Viteve të Kulturës Kinë-Rusi dhe një koncert me rastin e 75-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kinë-Rusi.