Kompanitë kineze marrin pjesë në shfaqjen botërore të ekraneve ekspozuese në SHBA
2024-05-15 18:32:44

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Kompanitë kineze u panë si lojtarët kryesorë, në një shfaqje të madhe të industrisë së ekraneve ekspozuese, të martën në San Jose të Kalifornisë, në Shtetet e Bashkuara, duke i impresionuar të pranishmit me teknologjitë dhe produktet e tyre të fundit.

Java e Ekraneve Ekspozuese 2024, e organizuar nga Shoqëria për Ekranin e Informacionit (SID) me bazë në Kaliforni, vazhdon deri të premten në Qendrën e Konventave San Jose McEnery. 

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Sipas organizatorëve, ekspozita përmban teknologji, duke përfshirë ndër të tjera realitetin e shtuar (AR), realitetin virtual (VR), OLED, LCD, pikat kuantike, teknologjinë e automobilave, pajisjet për veshjen dhe sinjalistikën dixhitale.

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Grupi i Teknologjisë BOE i Kinës - një nga prodhuesit më të mëdhenj në botë në industrinë e ekraneve gjysmëpërçuese - dhe kompani të tjera kryesore kineze të paneleve të ekraneve, si TCL China Star Optoelectronics Technology (TCL CSOT) dhe Tianma Microelectronics Co., Ltd., morën pjesë në ekspozitë.