Kina dhe Hungaria deklarojnë krijimin e partneritetit strategjik në të gjitha rrethanat
2024-05-10 00:46:14

Foto: VCG

Foto: VCG

Në pasditen e së enjtes sipas kohës vendore, presidenti kinez Xi Jinping zhvilloi bisedime me kryeministrin hungarez Viktor Orban në Kryeministri në Budapest. 

Udhëheqësit e të dy vendeve deklaruan së bashku ngritjen e marrëdhënieve dypalëshe në nivelin e partneritetit strategjik në të gjitha rrethanat në epokën e re.