Xi Jinping-u do të zhvillojë bisedime në sferë të gjerë me kryeministrin hungarez
2024-05-09 23:29:57


Të enjten pasdite sipas orës vendore, presidenti kinez Xi Jinping mbërriti me makinë në Kryeministri në Budapest, ku u prit nga kryeministri hungarez Viktor Orban.

Xi dhe Orban do të zhvillojnë bisedime në sferë të gjerë.