Beograd, presidenti kinez Xi Jinping mirëpritet në Serbi
2024-05-08 06:32:17

Në mbrëmjen e 7 majit, sipas kohës lokale, kryetari i shtetit i Kinës Xi Jinping mbërriti me avion të posaçëm në Beograd.

Përgjatë rrugës nga aeroporti në hotel, qytetarë të ndryshëm, valëvitën flamujt kombëtarë të Kinës dhe Serbisë, duke mirëpritur ngrohtësisht presidentin Xi.