Presidenti Xi mbërrin në Pallatin Élysée
2024-05-06 22:56:24

Të hënën pasdite, sipas orës lokale, pas ceremonisë së mirëseardhjes, Presidenti i Kinës Xi Jinping dhe bashkëshortja e tij Peng Liyuan mbërritën në Pallatin Élysée.