Kryeministri francez Attal priti presidentin Xi Jinping në aeroport
2024-05-05 22:09:07

Të dielën pasdite, sipas kohës lokale, presidenti Xi Jinping mbërriti në Paris me avion të pasaçëm. Në Aeroportin Ndërkombëtar Orly kryeministri francez Gabriel Attal dhe zyrtarë të tjerë të lartë pritën me ngrohtësi kreun e shtetit të Kinës.