Kina dëbon anijet filipinase nga ujërat ngjitur me ishullin Huangyan
2024-04-30 14:10:02

Rojat Bregdetare Kineze dëbuan të martën një anije të Rojeve Bregdetare të Filipineve dhe një anije zyrtare, që hynë në ujërat ngjitur me ishullin Huangyan.