Katër të vrarë, 28 të plagosur në Odesa
2024-04-30 17:26:49

Foto nga VCG

Një sulm me raketa të hënën në portin e Odesës në Detin e Zi, shkaktoi vdekjen e të paktën katër personave dhe plagosjen e të paktën 28 të tjerëve. Katër nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë, tha guvernatori rajonal Oleh Kiper.