Xi Jinping kthehet në Pekin pas takimit me Joe Biden dhe pjesëmarrjes në mbledhjen e APEK-ut
2023-11-18 20:40:34

Në mbrëmjen e 18 nëntorit, presidenti kinez Xi Jinping u kthye në Pekin me avion të posaçëm pas takimit me homologun amerikan Joe Biden dhe pjesëmarrjes në Mbledhjen e 30-të Joformale të Liderëve Ekonomikë të APEK-ut në San Françisko të ShBA-së.