Presidenti kinez Xi dhe ai amerikan Biden takohen në San Françisko
2023-11-16 03:28:07

Presidenti kinez Xi Jinping dhe ai i SHBA-së  Joe Biden  takohen në San Françisko, të Shteteve të  Bashkuara, të mërkurën sipas orës lokale. Presidenti Biden doli për të pritur homologun kinez që mbërriti i shoqëruar nga kolona e makinave.

Para fillimit të takimit, të dy liderët shtrënguan duart dhe dolën në fotografi.