Presidenti Xi përcillet nga homologu Biden në Filoli pas Samitit Kinë-ShBA
2023-11-16 08:15:04

Pasditen e së mërkurës sipas kohës vendore, pas takimit mes udhëheqësve të Kinës dhe ShBA-së, presidenti amerikan Joe Biden e përcolli deri te makina presidentin e Kinës Xi Jinping. Krerët e të dy vendeve i thanë "mirupafshim" njëri-tjetrit.