Presidenti kinez Xi Jinping do të mbërrijë në San Francisko
2023-11-15 05:29:54

Foto: VCG

Foto: VCG

Presidenti kinez Xi Jinping do të mbërrijë në qytetin amerikan të San Franciskos të martën me orën lokale.

Me ftesë të homologut të vet amerikan Joe Biden, Presidenti Xi do të marrë pjesë në një takim Kinë-SHBA dhe do të marrë pjesë në Takimin e 30-të Jozyrtar të Liderëve të APEK-ut.