Këshilltari i shtetit i Kinës Shen Yiqin do të vizitojnë Maldivet dhe Sri-Lankën
2023-11-13 20:00:17

Me ftesë të presidentit të sapozgjedhur maldivas Mohamed Muizzu, i dërguari i posaçëm i presidentit kinez Xi Jinping dhe këshilltari i shtetit Shen Yiqin do të vizitojë Maldivet nga 15 deri më 18 nëntor dhe do të marrë pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës nga presidenti Muizzu më 17 nëntor në kryeqytetin Male, njoftoi të hënën Ministria e Jashtme kineze.

foto: VCG

foto: VCG

Shen do të vizitojë gjithashtu Sri-Lankën nga 18 deri më 21 nëntor me ftesë të qeverisë së këtij vendi, shtoi ministria. (Li Huailiang/Artan)