Presidenti Xi do të takohet me homologun Biden dhe do të marrë pjesë në Takimin e Udhëheqësve Ekonomikë të APEK-ut
2023-11-10 21:47:17

Foto:VCG

Foto:VCG

Me ftesë të homologut amerikan Joe Biden, presidenti kinez Xi Jinping do të vizitojë San Franciskon nga 14 deri më 17 nëntor, ku do të takohet me Bidenin dhe do të marrë pjesë në Takimin e Liderëve Ekonomikë të APEK-ut.(Zhang Yan/Eda)