Kina dhe Kolumbia i ngrenë marrëdhëniet në partneritet strategjik
2023-10-25 21:34:05

Presidenti i Kinës Xi Jinping zhvilloi të mërkurën në Pekin bisedime me homologun e tij kolumbian Gustavo Francisco Petro Urrego, që ndodhet për një vizitë shtetërore në Kinë.

Liderët e të dy vendeve shpallën ngritjen e marrëdhënieve dypalëshe në nivelin e partneritetit strategjik. (Wang Lei/ Artan)