Izraeli afron trupat në Gaza për të gjetur informacion mbi pengjet
2023-10-24 15:04:00

Foto nga VCG

Izraeli ka afruar trupat ushtarake në Gaza për të gjetur informacion mbi pengjet, shkruan “Panorama”.

Zëdhënësi ushtarak izraelit, Daniel Hagari, ka konfirmuar se ushtarët e tyre kanë kryer bastisje brenda Gazës.

Ai deklaroi për mediet se sulmet nga forcat e blinduara dhe të këmbësorisë kishin për qëllim eliminimin e celulave terroriste që po përgatiteshin për fazat e ardhshme të luftës.

Hagari shtoi se forcat izraelite po përpiqeshin të gjenin informacione për pengjet e zhdukur, që sipas tyre janë 222 të konfirmuar dhe se mes tyre ka shumë shtetas të huaj. (Fatosi)