Kryeministri kinez mbërrin në Kirgizistan për mbledhjen e OBSh-së dhe vizitë zyrtare
2023-10-24 21:56:22

foto nga CFP

foto nga CFP

Kryeministri i Kinës Li Qiang mbërriti në Kirgizistan të martën për të marrë pjesë në Mbledhjen e 22-të të Këshillit të Krerëve të Qeverive të Vendeve Anëtare të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (OBSh) dhe për një vizitë zyrtare në Republikën e Kirgizistanit nga e marta deri të premten, me ftesën e homologut të tij kirgizistanas Akylbek Japarov. (Wang Lei/ Artan)