Wang Yi do të vizitojë ShBA-në nga 26 deri më 28 tetor
2023-10-24 21:16:14

foto nga CFP

foto nga CFP

Wang Yi, anëtar i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës dhe ministër i Jashtëm, do të vizitojë Shtetet e Bashkuara nga 26 deri më 28 tetor me ftesë të sekretarit amerikan të Shtetit Antony Blinken, njoftoi të martën Ministria e Jashtme kineze. (Artan)