Kamionët e ndihmave fillojnë të hyjnë në Gaza
2023-10-22 15:20:11

Foto nga VCG

Një autokolonë prej 20 kamionësh e Gjysmëhënës së Kuqe egjiptiane me ndihma humanitare, përfshirë ushqime, ilaçe dhe ujë, hyri në Rripin e Gazës të shtunën nga pikëkalimi i Rafahut në kufirin me Egjiptin.