Irani paralajmëron Izraelin për përshkallëzim "nëse nuk i jep fund agresionit kundër palestinezëve"
2023-10-16 16:51:56

Foto nga CFP

Foto nga CFP

Irani e paralajmëroi Izraelin për përshkallëzim nëse “nuk i jep fund agresionit kundër palestinezëve”. Ministri i jashtëm iranian Hossein Amirabdollahian tha se palët e tjera në rajon janë gati të veprojnë, njoftoi të dielën agjencia gjysmë zyrtare e lajmeve Fars.

Udhëheqësi suprem i autoritetit më të lartë iranian, Ajatollah Ali Khamenei tha të martën se Teherani nuk ishte i përfshirë në sulmin e grupit militant Hamas ndaj Izraelit, por përshëndeti atë që ai e quajti dështimin “e pariparueshëm” të ushtrisë dhe zbulimit të Izraelit.