Wang Yi takohet me shefin e politikës së jashtme të BE-së Josep Borrell
2023-10-13 21:15:18

Foto nga Chinese Foreign Ministry

Foto nga Chinese Foreign Ministry

Të premten, ministri i Jashtëm kinez Wang Yi u takua në Pekin me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për punët e jashtme dhe politikën e sigurisë dhe zv.presidentin e Komisionit Evropian Josep Borrell, që ndodhet për vizitë në Kinë. (Fani)