Presidenti Xi Jinping i shpreh ngushëllime presidentit irakian për zjarrin e rëndë
2023-09-30 17:11:45

Të enjten, presidenti i Kinës Xi Jinping i dërgoi një mesazh ngushëllimi presidentit të Irakut Abdul Latif Rashid për zjarrin e rëndë në Irak.

foto: VCG

foto: VCG

Në mesazhin e tij, Xi tha se ishte tronditur kur mësoi për zjarrin e rëndë që shkaktoi humbje të mëdha në njerëz dhe materiale. Xi tha se ishte i pikëlluar për viktimat dhe shprehu ngushëllime të sinqerta për familjen e tyre, ndërsa uroi shërim të shpejtë për të lënduarit. (Li Huailiang/Edmond)