Ekipi kinez i notit fiton 28 medalje ari në Lojërat Aziatike
2023-09-30 17:39:37

foto: VCG

foto: VCG

Në 29 shtator, ditën e fundit të garave të notit në Lojërat e 19-ta Aziatike në Hangzhou, ekipi i Kinës fitoi edhe 4 medalje të tjera të arta, në 50 metra stil flutur për femra dhe 50 metra bretkosë për meshkuj. 

foto: VCG

foto: VCG

Ekipi kinez fitoi gjithsej 28 medalje ari, duke vendosur një rekord të ri për Kinën dhe shënuar performancën më të mirë në historinë e Lojërave Aziatike për ekipin e notit. (Li Huailiang/Edmond)

foto: VCG

foto: VCG