Torta gjigante e hënës debuton përpara Festivalit të Mesvjeshtës
2023-09-25 16:22:16

Foto nga VCG

Një tortë gjigante hëne është fotografuar në Luoyang, provinca Henan, shkruan “CGTN”.

Torta peshonte mbi 400 kilogramë, me një diametër prej rreth dy metrash.

Ajo bëri debutimin në Luoyang përpara Festivalit të Mesvjeshtës.

Prania e tortës tërhoqi vemendjen e një numri të madh banorësh dhe turistësh. (Fatosi)